Завантаження...
Реєстрація
TwitterFacebookВКонтакте
Підпишіться на наші RSS новини.
UARU

Контроль витрат сімейного бюджету

Немало сімей за декілька днів до заробітної плати виявляє, що в будинку раптом закінчилися всякі гроші, за виключенням хіба що дрібниці на проїзд. Весь парадокс ситуації, як правило, полягає в тому, що і чоловік, і дружина в таких сім'ях заробляють пристойно.
Що робити? Виручити може тільки скурпульозний облік фінансів, а це означає – планування і подальше дотримання сімейного бюджету. А в цьому допоможе Вам наш сайт "Облік-онлайн"

Отже, що ж таке бюджет?

Спрощено кажучи, бюджет – це постатейний перелік всіх доходів і витрат за певний період. Умовно бюджет можна представити у вигляді таблиці з декількома стовпцями.
У найпростішому варіанті таких стовпців п’ять: у першому стовпці указується номер статті, в другому – найменування статті (наприклад, стаття «Заробітна платня»), в третьому стовпці, що носить найменування «Заплановано», містяться суми, заплановані на певний період. В четвертому стовпці відображається фактичне виконання бюджету – тобто скільки реально засобів було витрачено за звітний період. І, зрештою, в п’ятому - процентне співвідношення плану до факту.

Бюджет ділиться на дві частини – прибуткову і витратну. У прибуткову частину потрапляють всі доходи, які планується одержати за певний час, у витратній частині, відповідно, відображаються всі передбачувані витрати. Після підрахунку сум по всіх статтях обов'язково перевіряється, чи не перевищила витратна частина бюджету його прибуткову частину. Якщо ж витрати раптом перевищили доходи, то можливі два шляхи рішення виниклої проблеми: або скорочувати витрати по тих або іншим статтям, або ж шукати додаткові джерела отримання грошових надходжень.


Плануємо сімейний бюджет
Як спланувати сімейний бюджет?


Дуже просто. Як планований період для прикладу візьмемо місяць.
Отже, плануємо прибуткову частину сімейного бюджету. Подумайте, з яких статей складатимуться доходи вашої сім'ї на планований місяць? Сюди можуть бути віднесені і заробітна платня, пенсії, стипендії, виплати дитячої допомоги, а також премії і оплата різного роду шабашок. У стовпці «План» навпроти кожної статті проставте суму передбачуваних надходжень до сімейного бюджету. Тепер програма підсумує все і Ви отримаєте суму фінансових коштів, на яку Ваша сім'я може розраховувати в наступний місяць.

Переходимо до витратної частини сімейного бюджету. З витратами, як правило, виникають певні труднощі: звичайно, розмір квартплати і інших комунальних платежів більш-менш фіксований, але хто і коли досконально підраховував, скільки грошей в місяць йде на хліб або молоко? Природно, що суми планованих витрат сімейного бюджету будуть приблизними, важливо лише обмежити певні рамки. У підсумковому рядку підраховуємо, яку суму ваша сім'я може дозволити собі витратити у наступному місяці.
Якщо ваша сім'я відноситься до тих, хто для здійснення крупних покупок вважає за краще копити, а не користуватися кредитами, то внесіть до бюджету ще один рядок «Накопичення». Суми з цього рядка переносите з періоду в період наростаючим підсумком до тих пір, поки не накопичите потрібну кількість засобів.
Ще одна необхідна стаття – «Резерв». Сімейний бюджет обов'язково повинен передбачати засоби на непередбачені витрати, чи то незаплановані покупки, гроші на термінове лікування або інші екстренні потреби.Можливо, перший час доведеться підраховувати суми по чеках і корінцях від квитанцій. Втім, сімейний бюджет хороший тим, що не вимагає математичної точності в підрахунках – найчастіше буває досить більш-менш точно вказати значення витрачених сум.
Тому щоб спростити і прискорити процес сімейного бюджетування було створено вкладку "Домашня бухгалтерія", яка допоможе Вам з легкістю планувати свої доходи та витрати.
Також в календарі нагадувань можна вносити повторювані щомісячні витрати, про які необхідно пам’ятати. Наприклад, комунальні платежі.Поради

Щоб краще контролювати свої щоденні витрати, визначте місячну суму повсякденних витрат і розділіть її на кількість днів – так ви одержите суму, яку без побоювання можна витратити за день. Якщо ж раптом ви витратили більше запланованого, наступного дня готуйтеся затягнути пояс: необхідно відновити баланс.
Ніколи не прагніть економити на всьому підряд – ні до чого хорошого це не приведе. Існують речі, на яких економити не можна - це повноцінне харчування, відпочинок, освіта – свої і дітей.
І наприкінці, рекомендуємо всім час від часу аналізувати сімейні витрати – можливо, якісь статті можна прибрати, а інші, навпаки, - додати. Іноді, проглядаючи сімейний бюджет, можна зробити несподівані відкриття, виявивши, скільки засобів йде на такі речі, без яких цілком можна обійтися - чи то покупка солодощів або безконтрольне багатогодинне сидіння в Інтернеті. І тоді ви самі вже вноситимете необхідні коректування, тим самим постійно удосконалюючи свій бюджет. А, можливо, з часом у вас виробляться і свої підходи до планування сімейного бюджету.
У будь-якому випадку, ми бажаємо Вам успіхів у всіх починаннях!

 

Коментарі