Завантаження...
Реєстрація
TwitterFacebookВКонтакте
Підпишіться на наші RSS новини.
UARU

Новини: Процес переходу на єдиний податок у 2012 році

Нормативний акт, що визначає порядок переходу на єдиний податок з 2012 року сьогодні - це Податковий кодекс України. Правила переходу на єдиний податок знаходяться в статті 298 ПКУ, яка так і називається: Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування.
   
   
По-різному будуть переходити на єдиний податок:
   
   
- Підприємці та юридичні особи, які за станом на 31.12.2011 будуть платниками єдиного податку (або фіксованого податку),
   
   
- Підприємці та юридичні особи - новостворені або які перебували на інших системах оподаткування в 2011 році.
   
   
Перехід на єдиний податок для тих, хто в 2011 році був платником єдиного податку.
   
   
Підприємці та юридичні особи, які за станом на 31.12.2011 будуть платниками єдиного податку (або фіксованого податку) зможуть користуватися до 1.06.2012 року своїм Свідченням (на 2011 рік) про сплату єдиного податку та патентом про сплату фіксованого податку і в 2012 році (пп. а) п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ПКУ).
   
   
Свідоцтв про сплату єдиного податку та патенту про сплату фіксованого податку на 2011 рік будуть дійсні до отримання свідоцтва платника єдиного податку, передбаченого статтею 299 ПКУ, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року.
   
   
Терміни подачі заяви для юридичних та фізичних осіб-підприємців
   
   
Подати заяву юридичні та фізичні особи-підприємці, які в 2012 році хочуть працювати на єдиному податку потрібно не пізніше 25 січня 2012 року (пп.г) п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ПКУ).
   
   
Процес переходу на єдиний податок, який діє до 2012 року
   
   
Основний нормативний акт, що визначає порядок переходу на єдиний податок сьогодні - це Наказ ДПАУ № 599.
   
   
Для того щоб здійснити перехід на єдиний податок необхідно (п.2 Наказу № 599):
   
   
1.Подати заяву на єдиний податок. Бланк заяви на єдиний податок міститься в Додатку № 1 до Наказу № 599.
   
   
2.Платіжний документ (квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць.
   
   
Терміни подачі заяви.
   
   
1) Подати заяву потрібно не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу);
   
   
2) Новостворені та зареєстровані в установленому порядку суб'єкти малого підприємництва, можуть не чекати терміну, зазначеного в п. 1), можуть подати до державної податкової служби за місцем їх реєстрації заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності в будь-який момент. При цьому вони будуть вважатися суб'єктами спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з того кварталу, в якому проведено їх державну реєстрацію. (П. 6 Указу № 727).
   
   
Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.
   
   
Порядок видачі Свідоцтва.
   
   
Орган державної податкової служби (п. 2 Наказ № 599) за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи за наявності платіжного документа про сплату єдиного податку зобов'язаний протягом десяти робочих днів після отримання заяви безоплатно видати Свідоцтво або надати письмову мотивовану відмову.
   
   
Свідоцтво видається на зазначений в заяві термін, але в межах календарного року. Зверніть увагу, що Свідоцтво автоматом не пролонгується, відповідно, в кінці року (до 16 грудня) необхідно подати заяву. Якщо цього не зробити, то приватний підприємець з 1 січня автоматично стане платником на загальних підставах.
   
   
Отримати свідоцтво може ФОП особисто або за дорученням на отримання Свідоцтва в ДПА за місцем реєстрації, виданою у встановленому порядку іншому, уповноваженому на це особі. (Лист ДПАУ від 23.02.2006 р.. N 1595/6/17-0416).
   
   
Якщо протягом терміну дії отриманого Свідоцтва відповідною місцевою радою змінюються (збільшуються чи зменшуються) ставки єдиного податку, то перерахунок сум платежів за період, за який проведена оплата, не здійснюється.
   
   
Свідоцтво, згідно з п. 5 Наказу № 599, має перебувати на робочому місці платника єдиного податку (найманого працівника, включаючи членів його сім'ї) та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні функціональні повноваження на здійснення перевірки.
   
   
У разі втрати Свідоцтва орган державної податкової служби видає дублікат Свідоцтва на підставі письмової заяви. Видача дубліката Свідоцтва здійснюється за умови надання довідки органів Міністерства внутрішніх справ України.

Коментарі